Western Digital Elements 1TB Portable SSD, 400MB/s R, for PC & MAC, Black (WDBAYN0010BBK-WESN)
10 in stock
10 in stock
About this item
- Accelerate your productivity with fast yet affordable SSD performance from a brand you can trust.
- Read speeds up to 400MB/s2 let you move large files fast so you can get more done in your day.
| HSN Code | 84717020 |
|---|
| Brand | ‎Western Digital |
|---|---|
| Series | ‎Elements SE |
| Colour | ‎Black |
| Form Factor | ‎2.5-inch |
| Item Height | ‎0.34 Inches |
| Item Width | ‎2.54 Inches |
| Product Dimensions | ‎6.45 x 6.45 x 0.86 cm; 27 Grams |
| Item model number | ‎WDBAYN0010BBK-WESN |
| Hard Drive Size | ‎1 TB |
| Hard Disk Description | ‎Solid State Drive |
| Hardware Platform | ‎PC, Mac |
| Included Components | ‎Safety and warranty Guide, Portable SSD, USB 3.0 Cable |
| Manufacturer | ‎Western Digital UK Ltd, |
| Country of Origin | ‎China |
| Item Weight | ‎27 g |
Based on 0 reviews
- Computer Components
Techie Compatible MSI A32 A15 Battery for MSI A32-A15, A41-A15, A42-A15 Laptops
High-quality Techie Compatible MSI A32 A15 Battery for MSI A32-A15, A41-A15, A42-A15 Laptops.
- 0-Cycle – Each cell is brand new and has never been used.
- High Quality Cells – We use the most efficient capacity cells.
- Rigorous Testing – Every single battery cell is tested to ensure it meets our specification.
SKU: VK0762 - computer accessories
Techie 60W 16.5V 3.65A Magnet Pin L shape compatible Apple Magsafe 1 laptop charger
computer accessoriesTechie 60W 16.5V 3.65A Magnet Pin L shape compatible Apple Magsafe 1 laptop charger
Replace a broken or damaged Apple MagSafe-1 60W L-shape pin adapter with this brand new Techie A1278 charger for MacBook. This part includes an AC adapter with AC outlet prongs attached.