Western Digital Elements 1TB Portable SSD, 400MB/s R, for PC & MAC, Black (WDBAYN0010BBK-WESN)
10 in stock
10 in stock
About this item
- Accelerate your productivity with fast yet affordable SSD performance from a brand you can trust.
- Read speeds up to 400MB/s2 let you move large files fast so you can get more done in your day.
| HSN Code | 84717020 |
|---|
| Brand | ‎Western Digital |
|---|---|
| Series | ‎Elements SE |
| Colour | ‎Black |
| Form Factor | ‎2.5-inch |
| Item Height | ‎0.34 Inches |
| Item Width | ‎2.54 Inches |
| Product Dimensions | ‎6.45 x 6.45 x 0.86 cm; 27 Grams |
| Item model number | ‎WDBAYN0010BBK-WESN |
| Hard Drive Size | ‎1 TB |
| Hard Disk Description | ‎Solid State Drive |
| Hardware Platform | ‎PC, Mac |
| Included Components | ‎Safety and warranty Guide, Portable SSD, USB 3.0 Cable |
| Manufacturer | ‎Western Digital UK Ltd, |
| Country of Origin | ‎China |
| Item Weight | ‎27 g |
Based on 0 reviews
- computer accessories
Techie USB-C / Type-C 45W 20V,15V,12V,9V and 5V Universal Charger including USB-A Charging Port
computer accessoriesTechie USB-C / Type-C 45W 20V,15V,12V,9V and 5V Universal Charger including USB-A Charging Port
- Adapters are equipped with a protection circuit which protects your laptop.
- The voltage and output meet exactly with your requirement.
- 1 Year Off Site Manufacturer Warranty.
- The adapter comes with a power cord(Power cord is not included in warranty).
SKU: VK0833 - Computer Components
Techie Compatible Asus X550 Battery X450 Series, A550 series, F550 Series laptops
Computer ComponentsTechie Compatible Asus X550 Battery X450 Series, A550 series, F550 Series laptops
High-quality Techie Compatible Asus X550 Battery X450 Series, A550 series, F550 Series laptops.
- 0-Cycle – Each cell is brand new and has never been used.
- High Quality Cells – We use the most efficenet capacity cells.
- Rigorous Testing – Every single battery cell is tested to ensure it meets our specification.
SKU: VK0738 - computer accessories
Techie Internal 2.5 inch Solid State Drive (SSD) 512GB
- Sequential reads/writes up to 550/450MB/s
- SATA 6Gb/s 2.5-inch (7mm)