Western Digital Elements 1TB Portable SSD, 400MB/s R, for PC & MAC, Black (WDBAYN0010BBK-WESN)
10 in stock
10 in stock
About this item
- Accelerate your productivity with fast yet affordable SSD performance from a brand you can trust.
- Read speeds up to 400MB/s2 let you move large files fast so you can get more done in your day.
| HSN Code | 84717020 |
|---|
| Brand | ‎Western Digital |
|---|---|
| Series | ‎Elements SE |
| Colour | ‎Black |
| Form Factor | ‎2.5-inch |
| Item Height | ‎0.34 Inches |
| Item Width | ‎2.54 Inches |
| Product Dimensions | ‎6.45 x 6.45 x 0.86 cm; 27 Grams |
| Item model number | ‎WDBAYN0010BBK-WESN |
| Hard Drive Size | ‎1 TB |
| Hard Disk Description | ‎Solid State Drive |
| Hardware Platform | ‎PC, Mac |
| Included Components | ‎Safety and warranty Guide, Portable SSD, USB 3.0 Cable |
| Manufacturer | ‎Western Digital UK Ltd, |
| Country of Origin | ‎China |
| Item Weight | ‎27 g |
Based on 0 reviews
- computer accessories
Techie 65W 19V 3.42A Pin size 4.0mm x 1.35mm compatible Asus laptop charger