Western Digital Elements 1TB Portable SSD, 400MB/s R, for PC & MAC, Black (WDBAYN0010BBK-WESN)
Report Abuse
Availability:
10 in stock
10 in stock
About this item
- Accelerate your productivity with fast yet affordable SSD performance from a brand you can trust.
- Read speeds up to 400MB/s2 let you move large files fast so you can get more done in your day.
| HSN Code | 84717020 |
|---|
| Brand | Western Digital |
|---|---|
| Series | Elements SE |
| Colour | Black |
| Form Factor | 2.5-inch |
| Item Height | 0.34 Inches |
| Item Width | 2.54 Inches |
| Product Dimensions | 6.45 x 6.45 x 0.86 cm; 27 Grams |
| Item model number | WDBAYN0010BBK-WESN |
| Hard Drive Size | 1 TB |
| Hard Disk Description | Solid State Drive |
| Hardware Platform | PC, Mac |
| Included Components | Safety and warranty Guide, Portable SSD, USB 3.0 Cable |
| Manufacturer | Western Digital UK Ltd, |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 27 g |
Based on 0 reviews
- computer accessories
Netgear EX6110 AC1200 WiFi Range Extender (White)
Brand Netgear Wireless Type 2.4 GHz Radio Frequency Data Transfer Rate 1200 Megabits Per Second Special Feature Extend 2.4 & 5GHz WiFi up to 1200Mbps & reduce interference., Works with any WiFi router, Smart LED indicators find the best location for your range extender., FastLane™ Technology – Use both WiFi bands to establish one super high-speed connection; ideal for HD streaming & gaming., Create faster WiFi access for 802.11 b/g/n & ac WiFi devices. Colour White Mounting Hardware • AC1200 WiFi Range Extender (EX6110) • Quick Start Guide SKU: VK0945 - Computer Components