Western Digital Elements 1TB Portable SSD, 400MB/s R, for PC & MAC, Black (WDBAYN0010BBK-WESN)
Report Abuse
Availability:
10 in stock
10 in stock
About this item
- Accelerate your productivity with fast yet affordable SSD performance from a brand you can trust.
- Read speeds up to 400MB/s2 let you move large files fast so you can get more done in your day.
| HSN Code | 84717020 |
|---|
| Brand | ‎Western Digital |
|---|---|
| Series | ‎Elements SE |
| Colour | ‎Black |
| Form Factor | ‎2.5-inch |
| Item Height | ‎0.34 Inches |
| Item Width | ‎2.54 Inches |
| Product Dimensions | ‎6.45 x 6.45 x 0.86 cm; 27 Grams |
| Item model number | ‎WDBAYN0010BBK-WESN |
| Hard Drive Size | ‎1 TB |
| Hard Disk Description | ‎Solid State Drive |
| Hardware Platform | ‎PC, Mac |
| Included Components | ‎Safety and warranty Guide, Portable SSD, USB 3.0 Cable |
| Manufacturer | ‎Western Digital UK Ltd, |
| Country of Origin | ‎China |
| Item Weight | ‎27 g |
Based on 0 reviews
- computer accessories
Techie 135W 20V 6.75A USB compatible Lenovo laptop Charger
Adapters are equipped with a protection circuit that protects your laptop.
The voltage and output meet exactly with your requirement.
1 Year Off Site Manufacturer Warranty.
In Box: 1 Laptop Charger / Adapter with power cord.
- The adapter comes with a power cord(Power cord is not included in warranty).
SKU: VK0828 - computer accessories
TP-Link Archer C5 White Dual Band Gigabit AC120 Wireless Wi-Fi Speed Router
Brand TP-Link Special Feature Remote Access Frequency Band Class Dual-Band Wireless Type 5 GHz Radio Frequency, 2.4 GHz Radio Frequency Compatible Devices Laptop, Personal Computer, Tablet, Smart Television, Smartphone Recommended Uses For Product Home SKU: VK0918 - computer accessories
TP-Link 750 Megabytes_per_Second 5 GHz Archer C24 AC750 Dual Band WiFi Wireless Router | Multi Mode | 4 Antennas | Ipv6 Supported | Parental Controls | Guest Network | Smooth HD Streaming
computer accessoriesTP-Link 750 Megabytes_per_Second 5 GHz Archer C24 AC750 Dual Band WiFi Wireless Router | Multi Mode | 4 Antennas | Ipv6 Supported | Parental Controls | Guest Network | Smooth HD Streaming