Western Digital 4TB My Book Desktop External Hard Drive – USB 3.0 – BBGB0040HBK-NESN
Report Abuse
Availability:
10 in stock
10 in stock
About this item
- Auto backup with included WD Backup software and Time Machine compatibility
- Password protection with hardware encryption
- Reimagined design.Trusted drive built with WD reliability
- USB 3.0 port; USB 2.0 compatible
| HSN Code | 84717020 |
|---|
| Brand | ‎Western Digital |
|---|---|
| Series | ‎Western Digital My Book |
| Item Height | ‎6.7 Inches |
| Item Width | ‎1.9 Inches |
| Product Dimensions | ‎13.97 x 4.83 x 17.02 cm; 167.83 Grams |
| Item model number | ‎WDBBGB0040HBK-NESN |
| RAM Size | ‎4 TB |
| Hard Drive Size | ‎4 TB |
| Number of USB 2.0 Ports | ‎1 |
| Are Batteries Included | ‎No |
| Lithium Battery Energy Content | ‎3600 Watt Hours |
| Lithium Battery Weight | ‎4 Grams |
| Number Of Lithium Ion Cells | ‎4 |
| Item Weight | ‎168 g |
Based on 0 reviews
- computer accessories
Techie 65W 20V 3.25A Pin size 4.0mm x 1.7mm compatible Lenovo laptop charger