| Brand | Quantum |
| Hardware Interface | USB |
| Operating System | Linux, Windows Vista, Windows XP, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Windows 10 |
| Colour | Black |
| Compatible Devices | Laptop, Desktop, Webcam |
| Item Dimensions LxWxH | 4 x 30 x 4 Millimeters |
| Data Link Protocol | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g |
| Data Transfer Rate | 150 Megabits Per Second |
| Item Weight | 23 Grams |
Availability:
10 in stock
10 in stock
| HSN Code | 85176990 |
|---|
| Brand | ‎Quantum |
|---|---|
| Manufacturer | ‎Aspire overseas pvt ltd, Aspire overseas pvt ltd |
| Model | ‎QHM600 |
| Model Name | ‎QHM600 |
| Product Dimensions | ‎0.4 x 3 x 0.4 cm; 23 Grams |
| Item model number | ‎QHM600 |
| Hardware Interface | ‎USB |
| Special Features | ‎Antenna-free wireless network adapter for great reception |
| Mounting Hardware | ‎1*2.0 Wifi Dongle Receiver |
| Number Of Items | ‎1 |
| Batteries Included | ‎No |
| Batteries Required | ‎No |
| GSM frequencies | ‎2.4 Hz |
| Connector Type | ‎Wireless |
| Has Auto Focus | ‎No |
| Programmable Buttons | ‎No |
| Manufacturer | ‎Aspire overseas pvt ltd |
| Country of Origin | ‎India |
| Imported By | ‎Quantum |
| Item Weight | ‎23 g |
Based on 0 reviews
- computer accessories
Techie Internal M.2 NVMe Solid State Drive (SSD) 256GB
- Sequential reads/writes up to 1800/1300MB/s
- NVMe 256GB
- 3-year limited warranty
- More energy efficient than a typical hard drive
SKU: VK0898 - computer accessories, Laptops & Computers
Techie 65W 18.5V 3.5A Pin size 4.8mm x 1.7mm compatible HP laptop charger
computer accessories, Laptops & ComputersTechie 65W 18.5V 3.5A Pin size 4.8mm x 1.7mm compatible HP laptop charger