| Brand | Quantum |
| Hardware Interface | USB |
| Operating System | Linux, Windows Vista, Windows XP, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Windows 10 |
| Colour | Black |
| Compatible Devices | Laptop, Desktop, Webcam |
| Item Dimensions LxWxH | 4 x 30 x 4 Millimeters |
| Data Link Protocol | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g |
| Data Transfer Rate | 150 Megabits Per Second |
| Item Weight | 23 Grams |
10 in stock
10 in stock
| HSN Code | 85176990 |
|---|
| Brand | ‎Quantum |
|---|---|
| Manufacturer | ‎Aspire overseas pvt ltd, Aspire overseas pvt ltd |
| Model | ‎QHM600 |
| Model Name | ‎QHM600 |
| Product Dimensions | ‎0.4 x 3 x 0.4 cm; 23 Grams |
| Item model number | ‎QHM600 |
| Hardware Interface | ‎USB |
| Special Features | ‎Antenna-free wireless network adapter for great reception |
| Mounting Hardware | ‎1*2.0 Wifi Dongle Receiver |
| Number Of Items | ‎1 |
| Batteries Included | ‎No |
| Batteries Required | ‎No |
| GSM frequencies | ‎2.4 Hz |
| Connector Type | ‎Wireless |
| Has Auto Focus | ‎No |
| Programmable Buttons | ‎No |
| Manufacturer | ‎Aspire overseas pvt ltd |
| Country of Origin | ‎India |
| Imported By | ‎Quantum |
| Item Weight | ‎23 g |
Based on 0 reviews
- computer accessories
Tenda AC5 AC1200 Dual Band WiFi Router 300Mbps 2.4G & 867Mbps 5G, 1GHZ CPU, APP Management, Easy Setup, MU-MIMO
computer accessoriesTenda AC5 AC1200 Dual Band WiFi Router 300Mbps 2.4G & 867Mbps 5G, 1GHZ CPU, APP Management, Easy Setup, MU-MIMO
Techie Compatible HP VI04 Battery for HP ProBook 440 Series, ProBook 450 Series laptops.
- 0-Cycle – Each cell is brand new and has never been used.
- High Quality Cells – We use the most efficient capacity cells.
- Rigorous Testing – Every single battery cell is tested to ensure it meets our specification.
SKU: VK0725 - computer accessories
Netgear RAX50 up to 5.4Gbps Wi-Fi, USB, Ethernet Router, Dual Band (RAX50-100EUS)
Brand Netgear Special Feature Access Point Mode Frequency Band Class Dual-Band Wireless Type 802.11ax, 802.11a, 802.11ac Compatible Devices Gaming Console, Alexa, Computer, IPhone 11 Frequency 1500 MHz SKU: VK0935 - Computer Components