| Brand | Netgear |
| Model Name | RAX10-100EUS |
| Special Feature | Remote Access |
| Frequency Band Class | Dual-Band |
| Wireless Type | 802.11n, 802.11b, 802.11ax, 802.11a, 802.11ac |
| Compatible Devices | Laptop, Personal Computer, Tablet, Smart Television, Smartphone |
Availability:
10 in stock
10 in stock
| HSN Code | 85176990 |
|---|
| Brand | ‎Netgear |
|---|---|
| Model | ‎RAX10-100EUS |
| Model Name | ‎RAX10-100EUS |
| Product Dimensions | ‎23.5 x 18.4 x 5.7 cm; 1.1 Kilograms |
| Batteries | ‎1 Lithium Ion batteries required. |
| Item model number | ‎RAX10-100EUS |
| Special Features | ‎Remote Access |
| Number Of Items | ‎1 |
| Voltage | ‎230 Volts |
| Wattage | ‎3600 |
| Batteries Included | ‎No |
| Batteries Required | ‎No |
| Data Transfer Rate | ‎1800 Megabits Per Second |
| GSM frequencies | ‎1500 MHz |
| Number of Ports | ‎4 |
| Connector Type | ‎Wi-Fi, Ethernet |
| Includes Rechargable Battery | ‎No |
| Manufacturer | ‎Netgear Technologies India PVT LTD |
| Country of Origin | ‎Thailand |
| Item Weight | ‎1 kg 100 g |
Based on 0 reviews
- computer accessories
Techie 65W 19V 3.42A Pin size 5.5mm x 1.7mm compatible Acer laptop charger
- Adapters are equipped with protection circuit which protects your laptop .
- The voltage and output meet exactly with your requirement.
- 1 Year Off Site Manufacturer Warranty.
- In Box : 1 Laptop Charger / Adapter.
- The adapter comes with a power cord(Power cord is not included in warranty).
SKU: VK0837 - Computer Components
- 0-Cycle – Each cell is brand new and has never been used.
- High Quality Cells – We use the most efficient capacity cells.
- Rigorous Testing – Every single battery cell is tested to ensure it meets our specification.
SKU: VK0730 - computer accessories
TP-Link Archer C5 White Dual Band Gigabit AC120 Wireless Wi-Fi Speed Router
Brand TP-Link Special Feature Remote Access Frequency Band Class Dual-Band Wireless Type 5 GHz Radio Frequency, 2.4 GHz Radio Frequency Compatible Devices Laptop, Personal Computer, Tablet, Smart Television, Smartphone Recommended Uses For Product Home SKU: VK0918