| Brand | Netgear |
| Model Name | RAX10-100EUS |
| Special Feature | Remote Access |
| Frequency Band Class | Dual-Band |
| Wireless Type | 802.11n, 802.11b, 802.11ax, 802.11a, 802.11ac |
| Compatible Devices | Laptop, Personal Computer, Tablet, Smart Television, Smartphone |
10 in stock
10 in stock
| HSN Code | 85176990 |
|---|
| Brand | ‎Netgear |
|---|---|
| Model | ‎RAX10-100EUS |
| Model Name | ‎RAX10-100EUS |
| Product Dimensions | ‎23.5 x 18.4 x 5.7 cm; 1.1 Kilograms |
| Batteries | ‎1 Lithium Ion batteries required. |
| Item model number | ‎RAX10-100EUS |
| Special Features | ‎Remote Access |
| Number Of Items | ‎1 |
| Voltage | ‎230 Volts |
| Wattage | ‎3600 |
| Batteries Included | ‎No |
| Batteries Required | ‎No |
| Data Transfer Rate | ‎1800 Megabits Per Second |
| GSM frequencies | ‎1500 MHz |
| Number of Ports | ‎4 |
| Connector Type | ‎Wi-Fi, Ethernet |
| Includes Rechargable Battery | ‎No |
| Manufacturer | ‎Netgear Technologies India PVT LTD |
| Country of Origin | ‎Thailand |
| Item Weight | ‎1 kg 100 g |
Based on 0 reviews
- Computer Components
Techie Compatible Acer E5-531 Battery for Acer AL14A32, Extensa 2509 Series Laptops
- 0-Cycle – Each cell is brand new and has never been used.
- High-Quality Cells – We use the most efficient capacity cells.
- Rigorous Testing – Every single battery cell is tested to ensure it meets our specifications.
SKU: VK0767 - Computer Components
- Rigorous Testing – Every single battery cell is tested to ensure it meets our specification.
SKU: VK0795 - computer accessories
Techie Red Light Laptop Cooling Stand (Four Fan)
- Comfortable and quiet, Techie laptop cooling stand is designed to function for ultra cooling and maintain your working posture so that your device as well as you can work longer. The Laptop cooling stand supports device size upto 17 inch and can be adjusted between 0 degree to 20 degree angle for better posture.
- Active cooling sustains fast performance of device. Thanks to 5 inch 2 fans and 3.2 inch 2 fans in Techie laptop cooling pad laptop or other devices used with it will work more efficiently and level up your performance, so you can do your intensive tasks for hours on end.