| Brand | Netgear |
| Model Name | RAX10-100EUS |
| Special Feature | Remote Access |
| Frequency Band Class | Dual-Band |
| Wireless Type | 802.11n, 802.11b, 802.11ax, 802.11a, 802.11ac |
| Compatible Devices | Laptop, Personal Computer, Tablet, Smart Television, Smartphone |
10 in stock
10 in stock
| HSN Code | 85176990 |
|---|
| Brand | ‎Netgear |
|---|---|
| Model | ‎RAX10-100EUS |
| Model Name | ‎RAX10-100EUS |
| Product Dimensions | ‎23.5 x 18.4 x 5.7 cm; 1.1 Kilograms |
| Batteries | ‎1 Lithium Ion batteries required. |
| Item model number | ‎RAX10-100EUS |
| Special Features | ‎Remote Access |
| Number Of Items | ‎1 |
| Voltage | ‎230 Volts |
| Wattage | ‎3600 |
| Batteries Included | ‎No |
| Batteries Required | ‎No |
| Data Transfer Rate | ‎1800 Megabits Per Second |
| GSM frequencies | ‎1500 MHz |
| Number of Ports | ‎4 |
| Connector Type | ‎Wi-Fi, Ethernet |
| Includes Rechargable Battery | ‎No |
| Manufacturer | ‎Netgear Technologies India PVT LTD |
| Country of Origin | ‎Thailand |
| Item Weight | ‎1 kg 100 g |
Based on 0 reviews
- Computer Components
Techie 8GB DDR3 1600Mhz Desktop RAM
SKU: VK0884 - Computer Components
Techie 16GB DDR4 3200Mhz Laptop RAM
SKU: VK0893 - Computer Components
Tenda AC23 Dual-Band WLAN Router, AC2100 Wi-Fi Gigabit (2.4 GHz 300 Mbps, 5 GHz 1733 Mbps, 4 x Gigabit Ports, App Control, 4 x 4 MU-MIMO, 7 x 6 dBi External Antennas), Black
computer accessoriesTenda AC23 Dual-Band WLAN Router, AC2100 Wi-Fi Gigabit (2.4 GHz 300 Mbps, 5 GHz 1733 Mbps, 4 x Gigabit Ports, App Control, 4 x 4 MU-MIMO, 7 x 6 dBi External Antennas), Black