| Brand | Netgear |
| Model Name | RAX10-100EUS |
| Special Feature | Remote Access |
| Frequency Band Class | Dual-Band |
| Wireless Type | 802.11n, 802.11b, 802.11ax, 802.11a, 802.11ac |
| Compatible Devices | Laptop, Personal Computer, Tablet, Smart Television, Smartphone |
Availability:
10 in stock
10 in stock
| HSN Code | 85176990 |
|---|
| Brand | ‎Netgear |
|---|---|
| Model | ‎RAX10-100EUS |
| Model Name | ‎RAX10-100EUS |
| Product Dimensions | ‎23.5 x 18.4 x 5.7 cm; 1.1 Kilograms |
| Batteries | ‎1 Lithium Ion batteries required. |
| Item model number | ‎RAX10-100EUS |
| Special Features | ‎Remote Access |
| Number Of Items | ‎1 |
| Voltage | ‎230 Volts |
| Wattage | ‎3600 |
| Batteries Included | ‎No |
| Batteries Required | ‎No |
| Data Transfer Rate | ‎1800 Megabits Per Second |
| GSM frequencies | ‎1500 MHz |
| Number of Ports | ‎4 |
| Connector Type | ‎Wi-Fi, Ethernet |
| Includes Rechargable Battery | ‎No |
| Manufacturer | ‎Netgear Technologies India PVT LTD |
| Country of Origin | ‎Thailand |
| Item Weight | ‎1 kg 100 g |
Based on 0 reviews
- computer accessories
TP-Link TL-MR100 300Mbps 2.4GHz Wireless N 4G LTE, Wi-Fi N300, Plug and Play, Parental Controls, Guest Network, with Micro SIM Card Slot, WiFi Router, Black
computer accessoriesTP-Link TL-MR100 300Mbps 2.4GHz Wireless N 4G LTE, Wi-Fi N300, Plug and Play, Parental Controls, Guest Network, with Micro SIM Card Slot, WiFi Router, Black
Techie 60W 15V 4A Pin type surface connector compatible with Microsoft laptop Charger
computer accessoriesTechie 60W 15V 4A Pin type surface connector compatible with Microsoft laptop Charger