Kingston ValueRAM 8GB 2400MHz DDR4 Non-ECC CL17 DIMM 1Rx8 Desktop Memory KVR24N17S8 8
10 in stock
10 in stock
About this item
- Kingston Memory KVR24N17S8/8 8GB
- DDR4 2400 Unbuffered Retail
- PC4 19200 Dimm
| HSN Code | 84733099 |
|---|
| Brand | ‎Kingston |
|---|---|
| Manufacturer | ‎Kingston |
| Form Factor | ‎DIMM |
| Item Height | ‎5 Inches |
| Item Width | ‎0.4 Inches |
| Product Dimensions | ‎3.3 x 1.02 x 12.7 cm; 14 Grams |
| Item model number | ‎KVR24N17S8/8 |
| RAM Size | ‎8 GB |
| Memory Technology | ‎DDR4 |
| Computer Memory Type | ‎DDR4 SDRAM |
| Memory Clock Speed | ‎19200 MHz |
| Number of USB 2.0 Ports | ‎1 |
| Voltage | ‎1.2 Volts |
| Wattage | ‎1 |
| Hardware Platform | ‎Windows |
| Are Batteries Included | ‎No |
| Included Components | ‎1 Kingston Value RAM |
| Manufacturer | ‎Kingston |
| Country of Origin | ‎China |
| Item Weight | ‎14 g |
Based on 0 reviews
Be the first to review “Kingston ValueRAM 8GB 2400MHz DDR4 Non-ECC CL17 DIMM 1Rx8 Desktop Memory KVR24N17S8 8”
- Computer Components
Techie Compatible Dell XPS15 Battery for Dell XPS14, XPS17, XPS L502X, XPS L702X Laptops
- 0-Cycle – Each cell is brand new and has never been used.
- High Quality Cells – We use the most efficient capacity cells.
- Rigorous Testing – Every single battery cell is tested to ensure it meets our specification.
SKU: VK0741 - Computer Components
Gigabyte AMD B365M Gaming HD Motherboard with Fast Onboard Storage with NVMe,PCIe Gen3 x4 110mm M.2, 4K Ultra HD Support
Computer ComponentsGigabyte AMD B365M Gaming HD Motherboard with Fast Onboard Storage with NVMe,PCIe Gen3 x4 110mm M.2, 4K Ultra HD Support
SKU: VK0791 - computer accessories, Laptops & Computers
Techie 65W 19.5V 3.33A Pin size 4.8mm x 1.7mm compatible HP laptop charger
computer accessories, Laptops & ComputersTechie 65W 19.5V 3.33A Pin size 4.8mm x 1.7mm compatible HP laptop charger