| Item model number | ‎KVR26S19S6/8 |
| RAM Size | ‎8 GB |
| Memory Technology | ‎DDR4 |
| Computer Memory Type | ‎DDR4 SDRAM |
| Memory Clock Speed | ‎2666 MHz |
| Voltage | ‎1.2 Volts |
| Are Batteries Included | ‎No |
| Manufacturer | ‎Kingston Technology |
| Country of Origin | ‎India |
| Item Weight | ‎12 g |
Based on 0 reviews
Be the first to review “Kingston KVR26S19S6/8”
- computer accessories
Techie 45W 19V 2.37A Pin size 5.5mm x 2.5mm compatible Toshiba laptop charger
- Adapters are equipped with protection circuit which protects your laptop .
- The voltage and output meet exactly with your requirement.
- 1 Year Off Site Manufacturer Warranty.
- In Box: 1 Laptop Charger / Adapter with power cord.
- The adapter comes with a power cord(Power cord is not included in warranty).
SKU: VK0846 - computer accessories
Techie 6 fans Cool RGB Lighting Laptop Cooling pad
Efficient Heat Dissipation is Structured with geometry and a beautiful black metal panel, 3 big cooling fans (110mm) and 3 small fans(65mm), the laptop cooler pad will deliver an impressive amount of cooling while still remaining quiet to boot. LCD display screen allows controlling RGB lights, fan speed, and modes