| Item model number | ‎AD4U2400J4G17-R |
| RAM Size | ‎4 |
| Memory Technology | ‎DDR4 |
| Computer Memory Type | ‎DDR3 SDRAM |
| Memory Clock Speed | ‎2400 MHz |
| Voltage | ‎1.2 Volts |
| Are Batteries Included | ‎No |
| Included Components | ‎DRAM only |
| Manufacturer | ‎ADATA |
| Country of Origin | ‎Taiwan |
| Imported By | ‎KBC COMPUTECH Pvt Ltd |
| Item Weight | ‎45 g |
Based on 0 reviews
Be the first to review “ADATA AD4U2400J4G17-R 4GB 2400MHz DDR4 U-DIMM (Desktop) RAM”
- Computer Components
Compatible Laptop Model:
- IdeaPad S10-2
- IdeaPad S10-2 20027
- IdeaPad S10-2 2957
- IdeaPad S10-2c
SKU: VK0807 - computer accessories
Techie 60W 19V 3.16A Pin size 5.5mm x 3.0mm compatible Samsung laptop charger