| Item model number | ‎AD4U2400J4G17-R |
| RAM Size | ‎4 |
| Memory Technology | ‎DDR4 |
| Computer Memory Type | ‎DDR3 SDRAM |
| Memory Clock Speed | ‎2400 MHz |
| Voltage | ‎1.2 Volts |
| Are Batteries Included | ‎No |
| Included Components | ‎DRAM only |
| Manufacturer | ‎ADATA |
| Country of Origin | ‎Taiwan |
| Imported By | ‎KBC COMPUTECH Pvt Ltd |
| Item Weight | ‎45 g |
Based on 0 reviews
Be the first to review “ADATA AD4U2400J4G17-R 4GB 2400MHz DDR4 U-DIMM (Desktop) RAM”
- Computer Components
GIGABYTE AMD A320, AM4 Socket,Ultra Durable Motherboard with Fast Onboard Storage with NVMe,PCIe Gen3 x4 110mm M.2, 4K Ultra HD Support (GA-A320M-S2H)
Computer ComponentsGIGABYTE AMD A320, AM4 Socket,Ultra Durable Motherboard with Fast Onboard Storage with NVMe,PCIe Gen3 x4 110mm M.2, 4K Ultra HD Support (GA-A320M-S2H)
MSI PRO Z690-A Motherboard ATX – Supports Intel Core 12th Gen Processors, LGA 1700-14 Duet Rail 55A VRM, Memory Boost (DDR5-6400MHz/OC), 1x PCIe 5.0 x16, 3 x M.2 Gen4 x4, 4K/60Hz HDMI, 2.5G LAN, Black
Computer ComponentsMSI PRO Z690-A Motherboard ATX – Supports Intel Core 12th Gen Processors, LGA 1700-14 Duet Rail 55A VRM, Memory Boost (DDR5-6400MHz/OC), 1x PCIe 5.0 x16, 3 x M.2 Gen4 x4, 4K/60Hz HDMI, 2.5G LAN, Black
Brand MSI CPU Socket LGA 1700 RAM Memory Technology DDR5 Memory Clock Speed 6400 MHz Platform Windows 11, Windows 10 SKU: VK0056 - Computer Components