| Item model number | ‎AD4U2400J4G17-R |
| RAM Size | ‎4 |
| Memory Technology | ‎DDR4 |
| Computer Memory Type | ‎DDR3 SDRAM |
| Memory Clock Speed | ‎2400 MHz |
| Voltage | ‎1.2 Volts |
| Are Batteries Included | ‎No |
| Included Components | ‎DRAM only |
| Manufacturer | ‎ADATA |
| Country of Origin | ‎Taiwan |
| Imported By | ‎KBC COMPUTECH Pvt Ltd |
| Item Weight | ‎45 g |
Based on 0 reviews
Be the first to review “ADATA AD4U2400J4G17-R 4GB 2400MHz DDR4 U-DIMM (Desktop) RAM”
- Computer Components
Techie Compatible HP RA04 Battery HP RA04, ProBook 430, ProBook 430 G1, ProBook 430 G2 Laptops
- 0-Cycle – Each cell is brand new and has never been used.
- High Quality Cells – We use the most efficient capacity cells.
- Rigorous Testing – Every single battery cell is tested to ensure it meets our specification.
SKU: VK0782 - Computer Components
Techie Compatible Asus X540 Battery for Asus A31N1519, X540 Series, X540S Series Laptops
SKU: VK0733 - computer accessories
Techie 45W 14.85V 3.05A Magnet pin L Shape compatible Apple Magsafe 1 laptop charger
computer accessoriesTechie 45W 14.85V 3.05A Magnet pin L Shape compatible Apple Magsafe 1 laptop charger
Replace a broken or damaged Apple MagSafe-1 45W L-shape pin adapter with this brand new Techie 45W MagSafe adapter. This part includes an AC adapter with AC outlet prongs attached.