| Item model number | ‎AD4U2400J4G17-R |
| RAM Size | ‎4 |
| Memory Technology | ‎DDR4 |
| Computer Memory Type | ‎DDR3 SDRAM |
| Memory Clock Speed | ‎2400 MHz |
| Voltage | ‎1.2 Volts |
| Are Batteries Included | ‎No |
| Included Components | ‎DRAM only |
| Manufacturer | ‎ADATA |
| Country of Origin | ‎Taiwan |
| Imported By | ‎KBC COMPUTECH Pvt Ltd |
| Item Weight | ‎45 g |
Based on 0 reviews
Be the first to review “ADATA AD4U2400J4G17-R 4GB 2400MHz DDR4 U-DIMM (Desktop) RAM”
- Computer Components
MSI MAG Z690 Tomahawk WiFi DDR4 Gaming Motherboard, ATX – Supports Intel Core 12th Gen Processors, LGA 1700-16 Duet Rail VRM 70A, Memory Boost 5200MHz/OC, 1 x PCIe 5.0 x16, 3 x M.2 Gen4, Wi-Fi 6
Computer ComponentsMSI MAG Z690 Tomahawk WiFi DDR4 Gaming Motherboard, ATX – Supports Intel Core 12th Gen Processors, LGA 1700-16 Duet Rail VRM 70A, Memory Boost 5200MHz/OC, 1 x PCIe 5.0 x16, 3 x M.2 Gen4, Wi-Fi 6
Brand MSI CPU Socket LGA 1700 RAM Memory Technology DDR4 Memory Clock Speed 5200 MHz Platform Windows 11, Windows 10 SKU: VK0055 - Computer Components