| Item model number | ‎AD4U2400J4G17-R |
| RAM Size | ‎4 |
| Memory Technology | ‎DDR4 |
| Computer Memory Type | ‎DDR3 SDRAM |
| Memory Clock Speed | ‎2400 MHz |
| Voltage | ‎1.2 Volts |
| Are Batteries Included | ‎No |
| Included Components | ‎DRAM only |
| Manufacturer | ‎ADATA |
| Country of Origin | ‎Taiwan |
| Imported By | ‎KBC COMPUTECH Pvt Ltd |
| Item Weight | ‎45 g |
Based on 0 reviews
Be the first to review “ADATA AD4U2400J4G17-R 4GB 2400MHz DDR4 U-DIMM (Desktop) RAM”
- computer accessories, Laptops & Computers
Techie Adjustable Laptop Table Stand For Macbook, Notebook and Tablet
- Laptop Stand can be adjusted in 6 different angle and it is compatible with all laptops from upto 15.6”, such as Apple MacBook, MacBook Pro, MacBook Air, Lenovo Ideapad, iPad and Asus, Sony, Dell, Toshiba,Hp, and other notebook and Pad models.
- Multi-use in office, meeting room, library, cafe, kitchen, yoga and music playing.
- The Techie laptop stand is totally made of aluminium alloy, specially designed with a 3 mm non-slip silicone pad which is more thick than other laptop stands in the market.
- The portable laptop stand raises your laptop upto 155 mm, reaching a perfect sight level, correcting posture and relieving neck and shoulder pain.
SKU: VK0876 - computer accessories
Techie 6 fans Laptop Cooling pad With LCD Panel
- Comfortable and quiet, Techie laptop cooling stand is designed to function for ultra cooling and maintain your working posture so that your device as well as you can work longer. The Laptop cooling stand supports device size upto 15.6 inch and can be adjusted between 6.5 degree to 40 degree angle for better posture.
SKU: VK0877 - computer accessories
Techie Silent Laptop Cooling Stand With Fan For Laptop Upto 15.6 inch
Techie Red Light Laptop Cooling Stand (Four Fan)
- Comfortable and quiet, Techie laptop cooling stand is designed to function for ultra cooling and maintain your working posture so that your device as well as you can work longer. The Laptop cooling stand supports device size upto 17 inch and can be adjusted between 0 degree to 20 degree angle for better posture.
- Active cooling sustains fast performance of device. Thanks to 5 inch 2 fans and 3.2 inch 2 fans in Techie laptop cooling pad laptop or other devices used with it will work more efficiently and level up your performance, so you can do your intensive tasks for hours on end.