ADATA 8GB (1*8 GB) DDR4 3200 MHz U-DIMM Desktop Memory RAM – AD4U32008G22-RGN
Report Abuse
Availability:
10 in stock
10 in stock
About this item
- 8 GB (1 x 8GB) DDR4 U-DIMM Laptop RAM
- Module: 288-pin U-DIMM
- Operating temperature : 0°C to 85°C
- Power Supply : VDD and VDDQ = 1.2V±0.06V
- DRAM spec/VCC : DDR4 STD 1.2V
| HSN Code | 84733099 |
|---|
| Brand | ‎A-DATA |
|---|---|
| Manufacturer | ‎ADATA, ADATA |
| Form Factor | ‎DIMM |
| Item Height | ‎8 Millimeters |
| Item Width | ‎10.1 Centimeters |
| Product Dimensions | ‎22.8 x 10.1 x 0.8 cm; 20 Grams |
| Item model number | ‎AD4U32008G22-RGN |
| RAM Size | ‎8 GB |
| Memory Technology | ‎DDR4 |
| Computer Memory Type | ‎DDR4 SDRAM |
| Voltage | ‎1.2 Volts |
| Manufacturer | ‎ADATA |
| Country of Origin | ‎Taiwan |
| Item Weight | ‎20 g |
Based on 0 reviews
Be the first to review “ADATA 8GB (1*8 GB) DDR4 3200 MHz U-DIMM Desktop Memory RAM – AD4U32008G22-RGN”
- computer accessories
ZEBRONICS Zeb-Companion 500 2.4GHz Wireless Keyboard & Mouse Combo, USB Nano Receiver, Chiclet Keys, Ultra Silent, Power On/Off Switch, Rupee Key, for PC/Mac/Laptop (White)
computer accessoriesZEBRONICS Zeb-Companion 500 2.4GHz Wireless Keyboard & Mouse Combo, USB Nano Receiver, Chiclet Keys, Ultra Silent, Power On/Off Switch, Rupee Key, for PC/Mac/Laptop (White)
Brand ASUS CPU Socket LGA 1200 Compatible Devices Personal Computer RAM Memory Technology DDR4 Memory Clock Speed 4600 MHz SKU: VK0150