Report Abuse
Availability:
10 in stock
10 in stock
About this item
- High speed up to 3200MHz.
- Energy efficient: saves 20% power compared to DDR3
- High-quality PCB provides improved signal transfer and system stability.
- Supports Intel Core 8th/9th/10th series and AMD ZEN 2nd 3rd Ryzen series
- Warranty: limited lifetime
| Manufacturer | ‎ADATA |
| Model | ‎AD4S3200716G22-RGN |
| Product Dimensions | ‎17 x 5.5 x 0.9 cm; 20 Grams |
| Item model number | ‎AD4S3200716G22-RGN |
| RAM Size | ‎16 GB |
| Memory Storage Capacity | ‎16 GB |
| Ram Memory Technology | ‎SO-DIMM |
| Computer Memory Type | ‎DDR4 SDRAM |
| Compatible Devices | ‎Laptop |
| Voltage | ‎1.2 Volts |
| Batteries Included | ‎No |
| Batteries Required | ‎No |
| Form Factor | ‎SO-DIMM |
| Manufacturer | ‎ADATA |
| Country of Origin | ‎Taiwan |
| Item Weight | ‎20 g |
Based on 0 reviews
- Computer Components
- 0-Cycle – Each cell is brand new and has never been used.
- High Quality Cells – We use the most efficient capacity cells.
- Rigorous Testing – Every single battery cell is tested to ensure it meets our specification.
SKU: VK0758 - computer accessories
Tenda AC5 AC1200 Dual Band WiFi Router 300Mbps 2.4G & 867Mbps 5G, 1GHZ CPU, APP Management, Easy Setup, MU-MIMO
computer accessoriesTenda AC5 AC1200 Dual Band WiFi Router 300Mbps 2.4G & 867Mbps 5G, 1GHZ CPU, APP Management, Easy Setup, MU-MIMO