Report Abuse
Availability:
10 in stock
10 in stock
About this item
- High speed up to 3200MHz.
- Energy efficient: saves 20% power compared to DDR3
- High-quality PCB provides improved signal transfer and system stability.
- Supports Intel Core 8th/9th/10th series and AMD ZEN 2nd 3rd Ryzen series
- Warranty: limited lifetime
| HSN Code | 84733099 |
|---|
| Brand | ‎A-DATA |
|---|---|
| Manufacturer | ‎ADATA |
| Model | ‎AD4S3200716G22-RGN |
| Product Dimensions | ‎17 x 5.5 x 0.9 cm; 20 Grams |
| Item model number | ‎AD4S3200716G22-RGN |
| RAM Size | ‎16 GB |
| Memory Storage Capacity | ‎16 GB |
| Ram Memory Technology | ‎SO-DIMM |
| Computer Memory Type | ‎DDR4 SDRAM |
| Compatible Devices | ‎Laptop |
| Voltage | ‎1.2 Volts |
| Batteries Included | ‎No |
| Batteries Required | ‎No |
| Form Factor | ‎SO-DIMM |
| Manufacturer | ‎ADATA |
| Country of Origin | ‎Taiwan |
| Item Weight | ‎20 g |
Based on 0 reviews
- Computer Components
Brand ASUS CPU Socket LGA 1200 Compatible Devices Gaming Console RAM Memory Technology DDR4 Memory Clock Speed 5000 MHz SKU: VK0142 - computer accessories
Brand Tenda Model Name Tenda AC1200 Frequency Band Class Dual-Band Wireless Type 802.11a Frequency 1000 MHz Mounting Hardware Dual-Band Router, Power Adapter, Quick Installation Guide, Ethernet Cable SKU: VK0927