10 in stock
10 in stock
About this item
- High speed up to 3200MHz.
- Energy efficient: saves 20% power compared to DDR3
- High-quality PCB provides improved signal transfer and system stability.
- Supports Intel Core 8th/9th/10th series and AMD ZEN 2nd 3rd Ryzen series
- Warranty: limited lifetime
| HSN Code | 84733099 |
|---|
| Brand | ‎A-DATA |
|---|---|
| Manufacturer | ‎ADATA |
| Model | ‎AD4S3200716G22-RGN |
| Product Dimensions | ‎17 x 5.5 x 0.9 cm; 20 Grams |
| Item model number | ‎AD4S3200716G22-RGN |
| RAM Size | ‎16 GB |
| Memory Storage Capacity | ‎16 GB |
| Ram Memory Technology | ‎SO-DIMM |
| Computer Memory Type | ‎DDR4 SDRAM |
| Compatible Devices | ‎Laptop |
| Voltage | ‎1.2 Volts |
| Batteries Included | ‎No |
| Batteries Required | ‎No |
| Form Factor | ‎SO-DIMM |
| Manufacturer | ‎ADATA |
| Country of Origin | ‎Taiwan |
| Item Weight | ‎20 g |
Based on 0 reviews
- Computer Components
Techie 2GB DDR3 1333Mhz Desktop RAM
SKU: VK0887 - Computer Components
Techie 8GB DDR4 3200Mhz Laptop RAM
SKU: VK0891 - computer accessories
Tenda AC23 Dual-Band WLAN Router, AC2100 Wi-Fi Gigabit (2.4 GHz 300 Mbps, 5 GHz 1733 Mbps, 4 x Gigabit Ports, App Control, 4 x 4 MU-MIMO, 7 x 6 dBi External Antennas), Black
computer accessoriesTenda AC23 Dual-Band WLAN Router, AC2100 Wi-Fi Gigabit (2.4 GHz 300 Mbps, 5 GHz 1733 Mbps, 4 x Gigabit Ports, App Control, 4 x 4 MU-MIMO, 7 x 6 dBi External Antennas), Black