| Model | ‎KVR48S40BS6-8 |
| Product Dimensions | ‎6.96 x 0.38 x 3 cm; 8.78 Grams |
| Item model number | ‎KVR48S40BS6-8 |
| RAM Size | ‎8 GB |
| Memory Storage Capacity | ‎8 GB |
| Ram Memory Technology | ‎DDR5 |
| Computer Memory Type | ‎SODIMM |
| Compatible Devices | ‎Laptop |
| Number Of Items | ‎1 |
| Voltage | ‎1.1 Volts |
| Batteries Included | ‎No |
| Batteries Required | ‎No |
| Form Factor | ‎SO-DIMM |
| Contains Liquid Contents | ‎No |
| Manufacturer | ‎Kingston Technology Company, Inc. |
| Country of Origin | ‎China |
| Item Weight | ‎8.78 g |
Based on 0 reviews
Be the first to review “8GB 4800MT/s DDR5 CL40 SODIMM (KVR48S40BS6-8)”
- Computer Components
GIGABYTE X470 AORUS Gaming 7 WIFI (AMD Ryzen AM4/ X470/ Intel Wave 2 WIFI/ M.2) Motherboard
Brand TP-Link Model Name TL-WR845N Special Feature Access Point Mode, WPS, Remote Access Wireless Type 802.11b Compatible Devices IPv6 Frequency 2.4 Hz SKU: VK0905 - computer accessories
Techie 135W 19V 7.1A Pin size 5.5mm x 1.7mm compatible Acer laptop Charger
-Adapters are equipped with a protection circuit that protects your laptop.
-The voltage and output meet exactly with your requirement.
-1 Year Off Site Manufacturer Warranty.
-In Box: 1 Laptop Charger / Adapter with power cord.
- The adapter comes with a power cord(Power cord is not included in warranty).
SKU: VK0866 - computer accessories, Laptops & Computers
Geonix 500GB Laptop Hard Drive 2.5inch HDD SATA 6 Gb/s ‎5400 RPM High Speed Data Transferability Boost The Performance of Laptop
computer accessories, Laptops & ComputersGeonix 500GB Laptop Hard Drive 2.5inch HDD SATA 6 Gb/s ‎5400 RPM High Speed Data Transferability Boost The Performance of Laptop
Techie 65W 20V 3.25A Pin size 4.0mm x 1.7mm compatible Lenovo laptop charger